rada bought a burger instead of 4. for 4 burgers $9.32. how much was the price of one burger?
Matematika
radith10
Pertanyaan
rada bought a burger instead of 4. for 4 burgers $9.32. how much was the price of one burger?
1 Jawaban
-
1. Jawaban hennyhadi
4 burgers = $9.32
1 burger = $9.32 : 4
= $2.33
The price of one burger is $2.33