Matematika

Pertanyaan

rada bought a burger instead of 4. for 4 burgers $9.32. how much was the price of one burger?

1 Jawaban

  • 4 burgers = $9.32

    1 burger = $9.32 : 4
                  = $2.33

    The price of one burger is $2.33

Pertanyaan Lainnya